
02.04.2018
Правильні аксесуари: зроби гриль ще кращим!
Мало придбати гриль-установку – для того, щоб готувати більше кулінарних шедеврів, буде потрібно кілька маленьких, але необхідних речей. До того ж, необхідно подбати і про правильне чищення гриля, адже брудна решітка і жирні стінки не тільки неапетитно виглядають, але і псують аромат ваших страв. Що можна зустріти в списку аксесуарів для гриля, навіщо це потрібно, і чи варто купувати? Відповіді на всі питання – в цій статті.
Чистіше три! Скребки, ножі, щітки
Готувати на брудному грилі не просто огидно – це небезпечно! Жири, що скупчилися на решітці і інших місцях гриля, часто стають причиною серйозних спалахів і пожеж. Крім того, вони неприємно пахнуть і псують своїм запахом ваші кулінарні шедеври. Тому покупка аксесуарів для чищення обов’язкова для всіх грілеволодарів.
Чим рекомендують користуватися професіонали?
- Ніж-шпатель – один із найкращих інструментів для очищення «нутрощів» вашої установки – так званого гриль-боксу (його бічних стінок).
- Нейлонова або сталева щітка відмінно підійде для чищення пальників газового гриля, що забилися сміттям. Важливо не «вбивати» сміття в трубки, а м’яко прибирати його, рухаючись від центру трубок до країв.
- Шкребок допоможе впоратися з нашаруваннями жиру на решітці гриля.
Повне чищення гриля потрібно робити раз на кілька місяців, а щоб запобігти серйозному пригорання жиру, перед цим можна змащувати грати маслом або цибулею.
Зачохли свій гриль! Коли і навіщо використовувати чохли
Зберігання гриля – важливий період його «життя». Чим кращі умови, в яких зберігається установка, тим довше вона залишатиметься в робочому стані. Щоб уникнути неприємних несподіванок, краще заздалегідь купити підходящий чохол для вашої установки або вчасно замінити порваний.
Навіть якщо ваш гриль поставляється з водостійкою кришкою, не факт, що в нього не проникне волога. Стандартний захист не працює під час серйозної негоди, так що під час бур, штормів і інших погодних неприємностей чохол стане непоганим екраном від вітру, сміття і води.
У приморських регіонах грилю постійно «дістається» від нестабільної погоди і солоного повітря. Якщо ви очікуєте опадів, особливо сильного дощу і снігу, обов’язково укрийте установку.
Сухий клімат теж залишає чималий простір для використання чохла. Він захищатиме гриль від пилу і повітряної суспензії, а при сильному вітрі – від піску і дрібного сміття.
Коли не можна використовувати чохол? У вологому кліматі вода накопичуватиметься під чохлом і проникатиме в гриль. Так що не надягайте додатковий захист на установку, якщо за вікном – туман і вогкість. Також можна обробити гриль спеціальним лаком або виконати в чохлі кілька отворів для вентиляції.
Дай жару! Газові балони і не тільки
Не секрет, що більшість газових грилів «харчується» від балонів. Якщо ви не запаслися достатньою кількістю палива заздалегідь або не можете регулювати його подачу в гриль-установку, їжа буде безнадійно зіпсована.
Тому в аксесуарах для грилів обов’язково є балони з газом і шланги з редукторами.
Будь у формі! Спецодяг для готування на грилі
Готувати в улюбленій сорочці і з незахищеними руками – не варіант. Гриль може стати джерелом опіків і жирних плям, так що про відповідне «обмундирування» теж варто подумати заздалегідь. У продажу є:
- Фартухи. Їхня звичайна (і ефективна) довжина – по коліно. Вибираючи фартух для гриля, обов’язково беріть модель з кишенями (для пляшечок, спецій, інструментів, рукавичок) і можливістю регулювати розмір (фартух не повинен бовтатися).
- Рукавички. Моделі з щільної (але досить м’якої) шкіри прекрасно захистять шкіру рук від жирових бризок і контактів з розігрітими поверхнями, продуктами і інструментами.
Не думайте, що готувати доведеться в «бабусиному фартусі в квіточку» або кухонних рукавичках. Сучасний одяг для гриля – це особливий шик і стиль.
Повісь їх! Як зручно розташувати інструменти
Тримати ножі, дошки, лопатки і багато іншого в стаканах і банках дуже незручно. Тому можна перейти на «апгрейднуті» способи зберігання:
- На гачках. Підійде практично для всіх кухонного приладдя. Гачки можуть кріпитися прямо до грилю.
- На магнітній дошці. Підійде тільки для металевих інструментів, які магнітяться, ідеальний спосіб для наборів ножів.
Приправи також можна зберігати зручніше – для цього можна купити спеціальний «пристяжний» відкритий контейнер, який теж кріпиться безпосередньо до гриль-установці.
Зроби життя простішим! Інструменти для готування
Щоб приготування було швидким і максимально комфортним, а страви виходили смачними і ідеально просмаженими, є безліч корисних пристосувань:
- Термометри. Градусники для гриля рекомендують всі професійні і досвідчені кулінари в цій сфері. З їх допомогою ви зможете точно визначити ступінь готовності будь-якого продукту і не отримаєте пересушене або недосмажене блюдо.
- Щипці, лопатки і виделки. Не кидайте їжу і не мучтеся зі столовими приборами – користуйтеся спеціальними інструментами, щоб викладати, перевертати і знімати продукти.
- Листи, шампури, лотки, сотейники, підставки і рожна. Весь цей «стафф» потрібен для того, щоб зручно розташовувати шматочки різного розміру і форми. Є спеціальні підставки для реберець, великі і маленькі поверхні з отворами і т.д.
- Контейнери та тріска. Хочете готувати на газу, але сумуєте за димним ароматом «справжнього» барбекю? Поставте до газового грилю контейнер з тріскою і насолоджуйтеся апетитним натуральним запахом.
- Стартери, лотки для вугілля. Потрібні для швидкого розігріву і зручного розташування палива на вугільному грилі.
- Ліхтарики. Дозволять заглянути в «саме нутро» гриля або готувати в умовах зниженої видимості.
Асортимент корисних доповнень постійно розширюється – ентузіасти з усього світу намагаються зробити приготування барбекю кращим, простішим і зручнішим.